جستجو
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال چقدر است؟

دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال

درمان با آر اف فرکشنال (RF) که سفت‌کردن و لیفت پوست با فرکانس رادیویی نیز نامیده می‌شود، یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی برای سفت‌کردن پوست است. آر اف فرکشنال یکی از تکنولوژی‌های نوین در حوزه زیبایی است که با استفاده از امواج رادیویی به سفت‌شدن و لیفت پوست صورت کمک می‌کند. این روش درمانی طرفداران بسیاری دارد و توانسته جایگاه ویژه‌ای برای خود در حوزه زیبایی به دست آورد؛ اما آر اف فرکشنال چه مزایایی دارد؟ دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال چقدر است؟

دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال چقدر است؟ اگر شما هم تمایل به لیفت‌کردن پوست خود توسط آر اف فرکشنال دارید و می‌خواهید اطلاعات کاملی در این باره به دست آورید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مشاهده قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم در لیست قیمت های جهانی

درمان افتادگی و لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال

این روش درمانی شامل استفاده از امواج رادیویی برای گرم‌کردن لایه عمیق پوست به نام درم می‌شود. این گرما تولید کلاژن را تحریک می‌کند؛ کلاژن رایج‌ترین پروتئین در بدن است. این پروتئین چارچوب پوست را ایجاد می‌کند و به پوست استحکام می‌بخشد.

با افزایش سن، سلول‌ها کلاژن کمتری تولید می‌کنند که منجر به افتادگی پوست و چین‌وچروک می‌شود. شل‌شدن و افتادگی پوست در حدود ۳۵ تا ۴۰ سالگی رخ می‌دهد، چرا که کمیت و کیفیت کلاژن شروع به کاهش می‌کند.

آر اف فرکشنال یکی از روش‌های مؤثر و مدرن برای بهبود ظاهر پوست است که می‌تواند به جوان‌سازی چهره کمک کند. درمان با آر اف فرکشنال از سال ۲۰۰۱ برای مبارزه با افتادگی پوست و علائم پیری استفاده می‌شود. از آنجایی که این روش درمانی، غیرتهاجمی و غیرجراحی است، دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال بسیار کم می‌باشد. در نتیجه، بیمار می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به کارهای روزمره خود بازگردد.

دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال

مزایای لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال

مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال، سفت‌کردن پوست و خلاص‌شدن از شر چین‌و‌چروک‌ها است. همچنین کوتاه‌بودن دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال یکی از مهم‌ترین مزایای این روش درمانی محسوب می‌شود. با این حال، درمان با آر اف فرکشنال به دلیل توانایی آن در تحریک تولید کلاژن، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه معرفی می‌کنیم:

محافظت از پوست صورت در برابر آسیب‌های خورشید

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) می‌تواند باعث شود که رشته‌های کلاژن در پوست شکسته شده و به هم ریخته شوند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داد که ۳ ماه درمان با آر اف فرکشنال منجر به بهبودهای بالینی قابل توجهی در گروه کوچکی از افراد با علائم خفیف تا متوسط آسیب خورشید شد. در نتیجه، می‌توان گفت که آر اف درمانی به دلیل تحریک تولید کلاژن، می‌تواند از پوست در برابر آسیب‌های اشعه خورشید محافظت کند.

قیمت دستگاه CO2 فرکشنال با عملکرد رفع افتادگی پوست و کلاژن سازی مجدد

کانتورینگ بدن

آر اف فرکشنال می‌تواند با تحریک تولید کلاژن به سفت‌کردن پوست شل بدن کمک کند، یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که ۲۴ نفر از ۲۵ نفری که تحت ۵ تا ۸ جلسه آر اف درمانی قرار گرفتند، بهبودی در فرم بدن خود مشاهده کردند. همچنین، ۲۳ نفر از نتایج به‌دست‌آمده راضی بودند.

کانتورینگ صورت

آر اف فرکشنال با سفت‌کردن و لیفت پوست صورت می‌تواند به فرم‌دهی و کانتورینگ پوست کمک کند.

چین‌وچروک و خطوط ظریف

دستگاه آر اف فرکشنال با استفاده از امواج RF (Radiofrequency) بهبود کلاژن‌سازی پوست را ایجاد می‌کند که این امر می‌تواند به‌طور قابل ملاحظه‌ای در کاهش چین‌وچروک و خطوط ظریف پوست مؤثر باشد. این تکنولوژی از طریق تحریک سلول‌های پوستی و تحریک تولید کلاژن در لایه‌های عمیق‌تر پوست، باعث بهبود ساختار و الاستیسیته پوست می‌شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ به بررسی تأثیر RF درمانی بر روی چین‌وچروک دور چشم ۷۰ زن میانسال پرداخت. محققان دریافتند که سه درمان در طول ۶ هفته، به‌طور قابل توجهی چین‌وچروک آن‌ها را کاهش داد.

دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال برای لاغری صورت

درمان RF این پتانسیل را دارد که به‌عنوان یک روش غیرجراحی برای لاغری صورت استفاده شود، یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ به تأثیر استفاده از RF درمانی برای تجزیه چربی در قسمت پایین صورت ۱۴ زن میانسال پرداخت. پس از ۵ هفته، بیش از ۹۰ درصد خانم‌ها، شاهد کاهش چربی بوده و ۶۰ درصد آن‌ها از نتایج به‌دست‌آمده راضی بودند.

دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال چند روز است؟

دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال بسیار کوتاه بوده و معمولاً در حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت است. کوتاه‌بودن دوره نقاهت به‌دلیل غیرتهاجمی‌بودن روش آر اف فرکشنال است که با استفاده از امواج RF به کلاژن‌سازی و بهبود ظاهر پوست کمک می‌کند.

با این حال، در صورتی که پس از درمان، هرگونه ناراحتی را تجربه می‌کنید، بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید:
قرمزی و تورم: بعد از درمان، ممکن است پوست قرمز و متورم شود که این امر معمولاً طی چند روز بهبود می‌یابد. اگر تورم یا قرمزی بیش از حد است و بهبود نمی‌يابد، با پزشک خود مشورت کنید.

بثورات پوستی: در برخی موارد، ممکن است پوست شما به‌صورت موقت، بثورات داشته باشد که معمولاً در طی چند روز بهبود می‌یابد. اگر بثورات بسیار شدید است و بهبود نمی‌یابد، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر در هر مرحله‌ای از دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال، با مشکلات دیگری مواجه شدید یا علائم غیرمعمولی مشاهده کردید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا وضعیت شما را ارزیابی کند.

قیمت دستگاه هایفو از بهترین برند اولترافورمر و مزایای عالی

از لوازم آرایشی بعد از آر اف فرکشنال استفاده نکنید!

اگر نمی‌خواهید دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال، طولانی شود، از لوازم آرایشی بعد از درمان استفاده نکنید. استفاده از لوازم آرایشی پس از درمان با آر اف فرکشنال معمولاً توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند پوست را تحریک کند و فرآیند بهبود پوست را به تعویق بیاندازد. به‌ویژه برای ناحیه‌هایی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، بهتر است تا حداقل سه روز پس از درمان از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

این امر به پوست اجازه می‌دهد که به طور طبیعی بهبود یابد و از احتمال ایجاد التهاب یا تحریک بیشتر جلوگیری می‌کند. همچنین، با پزشک خود در مورد دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال، مراقبت‌های دقیق‌تر و توصیه‌های خاص پس از درمان مشورت کنید تا از بهترین نتایج ممکن برخوردار شوید.

دوره نقاهت لیفت پوست با آر اف فرکشنال

جمع‌بندی

سفت‌کردن پوست با امواج رادیویی (RF) می‌تواند ظاهری جوان‌تر را بدون نیاز به عمل جراحی به شما هدیه بدهد. گرمای دستگاه آر اف فرکشنال به عمق پوست نفوذ کرده و تولید کلاژن، الاستین و سلول‌های جدید پوست را تحریک می‌کند.

همچنین، دوره نقاهت لیفت پوست با دستگاه آر اف فرکشنال بسیار کوتاه است و به همین دلیل طرفداران بسیاری دارد. این روش می‌تواند افتادگی پوست را درمان کرده و شما را جوان‌تر نشان دهد. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌تواند در مورد درمان‌های زیبایی غیرجراحی و جراحی مختلف صحبت کند که می‌تواند به شما در دستیابی به نتایج مورد نظر کمک کند.

جهت اطلاع از قیمت و خرید دستگاه با آر اف فرکشنال با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس با کارشناس فروش: 09129096358

  اینستاگرام نویان طب مانلی :@noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها