Search
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس

بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس

آناتومی صورت و بدن برای تزریق بوتاکس

شناخت آناتومی صورت و بدن کمک می کند تا قبل از تزریق بوتاکس محل عروق را بدانیم و تزریق را در جای درستی انجام دهیم. در این متن قصد داریم اهمیت آشنایی و شناخت آناتومی بدن و بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس، قبل از انجام بوتاکس و فواید و عوارض تزریق بوتاکس را بررسی نماییم. هنگامی که پوست صورت دچار افتادگی و پیری می شود تزریق بوتاکس و فیلر می تواند در بهبود این وضعیت موثر باشد.

دانستن آناتومی صورت کمک می کند تا اهمیت تزریق فیلر و بوتاکس را به خوبی متوجه شده و از یک پزشک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. وقتی اجزای صورت را به خوبی بشناسید هنگام ارائه برنامه توسط پزشک برای تزریق نام نواحی و محل تزریق را به خوبی می دانید.

قیمت خرید دستگاه لیزر با بهترین کیفیت و  4 طول موج برای انواع پوست ها

اهمیت دانستن آناتومی بدن برای افراد

با دانستن آناتومی صورت خود قبل از تزریق بوتاکس می توانید پیش بینی کنید که چه نوع درمانی برای پوست شما مناسب تر است. آشنایی با این موضوع کمک می کند بتوانید میزان اهمیت موضوع و سختی کار پزشک را درک نمایید. در این حالت همراهی شما با پزشک بیشتر شده و درمان نتیجه بهتری در بر دارد. دانستن نکات مهم آناتومی صورت در درمان بوتاکس کمک می کند تا از روند پیر شدن پوست خود جلوگیری نمایید. اگر با عضلات صورت خود آشنا باشید درمان به موقع را انجام می دهید و از پیری زودرس جلوگیری می نمایید.

بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس کجاست؟

نقاط کلیدی در صورت

یکی از نقاط کلیدی در صورت، خط اشکی می باشد. گودی در این ناحیه چهره را خسته و غمگین نشان می دهد و باعث پیر تر شدن صورت می شود. خط اشکی معمولا با استفاده از فیلر یا ژل هیالورونیک اسید ترمیم میگردد. بعد از تزریق در این محل بلافاصله چهره جوانتر و شادابتر می گردد.

خط ماریونت چهره

خط بغض که ماریونت نامیده می شود قسمت دیگری از صورت می باشد که در هنگام گود شدن چهره را پیر نشان می دهد. گودی در این قسمت می تواند گوشه ی لب ها را نیز به پایین هدایت کند.اگر خط ماریونت به موقع و قبل از گود شدن بیش از حد درمان شود بسیار نتیجه بخش است. اما اگر دیر به فکر اصلاح آن بیفتید ممکن است به درمان پاسخ ندهد.

برای بررسی این خط باید صورت را از نیمرخ هم بررسی نمایید زیرا در بسیاری از موارد این خط از روبرو مشخص نیست. خط عمودی پشت لب بالا که Metic Row نامیده می شود در افراد مسن یا کسانی که سیگار می کشند دیده می شود. بهترین درمان برای از بین بردن خط در این ناحیه تزریق بوتاکس می باشد.

خرید دستگاه کیوسوئیچ پیکوسکند با مجوزهای رسمی از سازمان پزشکی کشور

نقاط ممنوعه صورت برای تزریق بوتاکس

شناخت آناتومی بدن برای تزریق بوتاکس

بر روی صورت نقاطی وجود دارد که تزریق بوتاکس نباید در آن انجام شود. تزریق این مواد عضلات را به طور موقت فلج می کند بنابراین نباید در برخی نقاط انجام شود. هر پزشک با تجربه می داند که این مواد در چه نقاطی قابل تزریق نیست. از مناطق ممنوعه می توان به روی ابروها، روی گونه، دو طرف لب، روی پلک ها و زیر لب پایین اشاره نمود. تزریق در این نواحی عوارض مختلفی را به دنبال دارد. یکی از این عوارض افتادگی پلک می باشد.

بروز مشکلات تنفسی نیز می تواند در اثر تزریق نادرست اتفاق بیفتد. مشکلات تکلم و ورم یکطرفه صورت هم از عوارض تزریق در نقاط ممنوعه می باشد. گاهی اوقات بر اثر انجام عمل نادرست مشکلاتی از قبیل حالت تهوع و سردرد برای افراد بوجود می آید.

بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس کجاست؟

تزریق بوتاکس می تواند در نقاطی مانند لب ها، اطراف چشم، ابرو و پیشانی انجام شود. این ماده حتی برای تزریق در زیر بغل و کف دست برای جلوگیری از تعریق زیاد کاربردی می باشد. معمولا نقاطی مانند بالای چشم، بخش هایی از زیر چشم و استخوان ها برای تزریق این ماده مناسب نیستند. تزریق نباید در گردن نیز انجام گردد.

تزریق بوتاکس در نقاط مختلف صورت برای رفع چین و چروک

تزریق بوتاکس در نقاط مناسب صورت معمولا دارای ماندگاری بالایی است. تزریق درست می تواند نتیجه ی خوبی در بر داشته باشد. تزریق این ماده معمولا در قسمت بالایی صورت انجام میگیرد. یکی از مناسب ترین نقاط برای تزریق بوتاکس پیشانی است. با تزریق در این ناحیه چین و چروک های پیشانی از بین میروند. خط خنده که در کنار لب ها وجود دارد نیز مکان مناسبی برای تزریق محسوب می شود. معمولا گونه ها با بالا رفتن سن دچار افتادگی می شوند.

این ناحیه نیز مکان مناسبی برای تزریق می باشد. اگر خطوط ریز در اطراف چشم وجود داشته باشد می توان آن ها را به خوبی برطرف نمود. خطوط عمودی که بین ابروها در اثر اخم کردن زیاد به وجود آماده است نیز می تواند با بوتاکس رفع گردد.

اهمیت شناخت نقاط حساس صورت

مهمترین دستگاه برای تجهیز کلینیک زیبایی، خرید دستگاه لیزر تیتانیوم پلاس است.

عوارض تزریق بوتاکس بی کیفیت در بهم زدن تقارن صورت

تزریق بوتاکس نامرغوب باعث میشود ابروها بیش از حد بالا بروند. در اینصورت تناسب صورت از بین می رود و چهره مصنوعی می شود. گونه های بیش از حد برجسته و لب های بزرگ یا بینی بیش از اندازه کوچک نیز تناسب چهره را دچار مشکل می کند. بهتر است برای زاویه سازی فک نیز کارهای اغراق آمیز انجام نشود تا تناسب رعایت گردد.

از آنجایی که صورت مانند دیگر نقاط بدن دارای عروق بسیار زیادی می باشد تزریق بوتاکس و فیلر باید توسط یک پزشک متبحر انجام گردد. پزشک باید از عوارض تزریق در نقاط مخاطره آمیز آگاهی داشته باشد و با تجربه ی خود از بروز این عوارض جلوگیری نماید. طب زیبایی به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. پزشک باید آناتومی صورت را به دقت بررسی نموده و با توجه به برنامه تزریق بوتاکس و فیلر اقدامات لازم را انجام دهد.

مواردی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید!

تزریق بوتاکس با توجه به آناتومی عضلات صورت می تواند از بروز عوارضی همچون دوبینی، افتادگی پلک و اشک ریزش جلوگیری نماید. اگر بوتاکس پیشانی در محل نادرست تزریق گردد ممکن است باعث بالا رفتن بیش از حد ابروها و یا قرینه نبودن آن ها شود. توجه داشته باشید افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند باید یک هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف داروها را قطع نمایند. مصرف داروهای استروئیدی نیز باید قبل از تزریق قطع شود. بهتر است آفتاب سوختگی های پوست و التهابات ناشی از آن قبل از بوتاکس برطرف شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید دستگاه لیزر و لاغری با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely.

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس با ما