جستجو
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

بهترین روش های خانگی برای از بین بردن اثر بوتاکس

روش های از بین بردن اثر بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس یکی از راه های جوانسازی پوست می باشد. این روش برای برطرف نمودن چین و چروک پوست کاربرد دارد. یکی از اثرات بوتاکس فلج نمودن عضلاتی است که باعث چین و چروک می شود. به طور کلی تزریق دوزهای پایین بوتاکس برای موارد پزشکی به کار می رود.اما گاهی تزریق بی رویه و نادرست بوتاکس باعث عوارضی می شود، به همین دلیل برخی بدنبال حذف اثرات بوتاکس هستند، در این مقاله سعی کرده ایم موثرترین روش های خانگی برای از بین بردن اثر بوتاکس را ذکر کنیم.

میزان ماندگاری اثرات بوتاکس

باید بدانید که اثرات بوتاکس به طور موقت بر عضلات باقی می ماند. پس از مدت زمانی اثر این دارو از بین می رود و نیاز به تزریق مجدد وجود دارد. بوتاکس می تواند 3 الی 6 ماه بر بدن هر فرد اثرگذار باشد. البته مواردی مانند مقدار تزریق، سابقه تزریق و بافتی که بوتاکس در آن تزریق می شود می تواند بر میزان اثرگذاری تاثیر داشته باشد.

خرید دستگاه لیزر تیتانیوم 2024 با بهترین قیمت و شرایط اقساطی

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟

به طور کلی راهی برای از بین بردن اثرات بوتاکس وجود ندارد و این موضوع یکی از نقاط ضعف این روش درمانی محسوب می شود. در صورتی که در تزریق بوتاکس مشکلی پیش بیاید و یا پزشک نتواند مکان درستی را برای تزریق انتخاب کند جبران اثرات آن امکان پذیر نخواهد بود. اما روش هایی برای کاهش عوارض بوتاکس وجود دارد. یکی از این روشها برای کاهش اثر بوتاکس در مشکل افتادگی پلک استفاده از قطره های چشمی است. البته این قطره ها نمی توانند اثرات بوتاکس را از بین ببرند اما در مورد عوارضی که برای چشم بوجود آمده است می توانند موثر باشند.

اگر تزریق بوتاکس صورت برای فرد دارای عوارض باشد راهی برای از بین بردن سریع اثرات بوتاکس نیست و باید صبر کرد تا اثرات آن به تدریج از بدن دفع شود. اما میتوان اثرات آن را تا حدودی با روش های که بیان می شود کاهش داد.

از بین بردن اثر بوتاکس

موثرترین روش های خانگی برای از بین بردن اثر بوتاکس چیست؟

ورزش و فعالیت های بدنی بالا

یکی از روش های از بین بردن اثرات بوتاکس، انجام ورزش های مستمر روزانه است که تا حدی می تواند مفید واقع شود، معمولا بوتاکس در ورزشکاران ماندگاری کمتری نسبت به کسانی که ورزش نمی کنند دارد، در نتیجه بالا بردن میزان فعالیت بدنی باعث کاهش سریع اثر بوتاکس می شود، البته باید توجه داشت که این فعالیت ها باعث بیشتر شدن عوارض بوتاکس نشود. به طور کلی ورزش می تواند بوتاکس را در بدن تخریب نموده و باعث از بین رفتن اثرات آن شود.

خرید دستگاه هایفو 7بعد با بهترین کاربرد و قیمت اقساطی

گرما و حرارت

گرما می تواند باعث حرکت بوتاکس به نقاط دیگر بدن شود، شما می توانید با قراردادن یک حوله گرم یا کیسه آب گرم در قسمت مورد نظر به مرور اثرات بوتاکس را از بین ببرید، البته توصیه می شود برای از بین بردن اثرات بوتاکس تا 15 روز به هیچ عنوان از کیسه آب گرم در آن ناحیه استفاده نشود چون ممکن است خطراتی را برای فرد به دنبال داشته باشد. پس از 15 روز می توان برای تخریب بوتاکس از گرما در بافت هدف استفاده نمود. استفاده از حوله گرم در محل تزریق می تواند در این باره موثر عمل نماید.

روش های از بین بردن اثرات بوتاکس

ماساژهای مکرر

ماساژ دادن قسمت موردنظر می تواند باعث پخش شدن مواد بوتاکس شده و اثرات آن را کاهش دهد، چون ماساژ می تواند منجر به حرکت مواد بوتاکس از نقطه ای به نقطه دیگر شود. البته این کار نباید تا 15 روز پس از تزریق بوتاکس انجام شود. برخی پزشکان اعتقاد دارند که پس از این زمان می توان برای کم نمودن اثرات بوتاکس محل مورد نظر را به آرامی ماساژ داد و موجب تخریب بوتاکس تزریق شده گردید.

جوانسازی و زیبایی پوست مشتریان کلینیک خود را با خرید دستگاه آر اف فرکشنال تضمین کنید.

کرم های ترمیم کننده

معمولا روشی کارآمدی برای حذف اثر بوتاکس وجود ندارد. اما استفاده از کرمهای ترمیم کننده ممکن است به بهبود مشکل کمک نماید. تغذیه مناسب یکی از مواردی است که باید رعایت شود.

ماسک های پوستی

استفاده از ماسک های پوستی گرچه راه حل صد در صدی نیست اما ممکن است بتواند اثرات بوتاکس را کم نماید. بهتر است قبل از انجام هر اقدام در رابطه با از بین بردن اثر بوتاکس با پزشک خود مشورت نموده و از او کمک بخواهید.

روش های موثر و کاربردی برای از بین بردن اثر بوتاکس

طب سوزنی

یکی دیگر از روش های حذف اثرات بوتاکس استفاده از طب سوزنی در محل تزریق می باشد. این روش نیز می تواند برای برخی از افراد تاثیر داشته باشد. حذف نمودن مواد غذایی که در آنها روی وجود دارد نیز می تواند در مدت زمانی باعث کاهش اثرات بوتاکس شود. اگر قسمت هایی از عضلات صورت به اشتباه دچار فلج عضلانی شده باشند با استفاده از فیزیوتراپی و بالا بردن گردش خون نیز می توان آنها درمان نمود.

از بین بردن اثر بوتاکس با دستگاه مامولوژی

استفاده از دستگاه مامو لوژی می تواند برای از بین بردن اثرات بوتاکس موثر باشد. این دستگاه ناحیه مورد نظر را ماساژ داده و باعث بالا رفتن گردش خون در این نقاط می شود. این موضوع می تواند اثر بوتاکس را کم کند.

روش های خانگی برای از بین بردن اثر بوتاکس

دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه دیگری که می تواند در این زمینه موثر باشد آر اف فراکشنال است. این دستگاه حرارتی را در ناحیه بوتاکس شده ایجاد می کند و اثر این ماده را کاهش میدهد.

از بین بردناثر بوتاکس با هایفوتراپی

هایفوتراپی صورت یکی از روش های موثر برای از بین بردن اثرات بوتاکس می باشد، دستگاه هایفو از طریق امواج اولتراسوند با شدت بالا، باعث گرم شدن نواحی موردنظر می شود و اثر بوتاکس را از بین برد. به همین دلیل توصیه می شود حداقل تا 2 هفته بعد از تزریق بوتاکس، هایفوتراپی انجام ندهید.

عوارض تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

برای برخی از افراد تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط افقی پیشانی ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد. یکی از این مشکلات بالا رفتن بیش از حد ابروها و یا نامتقارن شدن آنها می باشد. این موارد معمولا پس از گذشت چند ماه برطرف می شود و نیازی به درمان ندارد. پس از گذشت چند ماه اگر تزریق ترمیمی صورت نگیرد اثرات بوتاکس کم کم از بین می رود و چهره ی فرد مانند چهره ی او قبل از تزریق بوتاکس می شود.

خرید دستگاه لاغری ems، مناسب برای کلینیک های زیبایی و باشگاه های بدنسازی

پادزهر بوتاکس چیست؟

همانطور که می دانید بوتاکس از سم بوتولونیوم گرفته می شود که نوعی سم خنثی شده است و عوارضی تهاجمی برای بدن ندارد بلکه خاصیت درمانی و زیبایی زیادی دارد، بنابراین پادزهری برای بوتاکس تهیه نشده است.

اما در موارد که تزریق بوتاکس در دوز بالا انجام شده یا توسط یک شخص بی تجربه تزریق شده، ممکن است باعث نامتقارن شدن صورت شود، که در این گونه مواقع از روش های از بین بردن بوتاکس را بکار میگیریم یا از طریق خود بوتاکس سعی می کنیم، نامتقارنی ها را از بین ببریم.مثلا تفاوت یک طرف صورت با طرف دیگر را می توان با درمان اضافی بوتاکس کاهش داد. در نتیجه به طور قطعی موادی به عنوان پادزهر بوتاکس تولید و عرضه نشده است.

حذف اثرات بوتاکس

سخن پایانی

به طور کلی هیچ روش قطعی برای از بین بردن اثرات بوتاکس وجود ندارد. بوتاکس نوعی سم است که پادزهر خاصی برای آن وجود ندارد. تنها شانسی که برای افراد وجود دارد این است که اثر بوتاکس موقتی است و پس از مدت زمانی به طور خود به خود از بین می رود. بهتر است بیماران در جلسه اول فقط دوز کمی از سم را دریافت کنند تا در صورت اشتباه و یا بروز مشکل موارد زیادی برای نگرانی وجود نداشته باشد. به این روش تزریق محافظه کارانه گفته میشود که بسیاری از پزشکان از آن استفاده می کنند.

بهتر است برای تزریق بوتاکس از مراکز معتبر و پزشک با تجربه استفاده نمایید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. مواردی که ممکن است باعث افتادگی پلک و یا نامتقارن شدن ابروها و یا مشکل در پلک زدن شود همگی مربوط به استفاده از مواد نامرغوب و پزشک کم تجربه می باشد. قبل از تزریق بوتاکس حتما اطلاعات لازم را در مورد برند بوتاکس و همچنین پزشک مورد نظر کسب نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.