Search
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

مزایا و کاربردهای سابسیژن چیست؟

کاربردهای سابسیژن

سابسیژن چیست؟

سابسیژن (Subcision) یک عمل جراحی جزئی است که برای درمان اثر زخم های عمیق، جای جوش ها، آکنه، اسکار، سلولیت های پوستی، ضایعات پوستی، رفع چروک پوستی ناشی از بهبود آکنه، تروما و جراحی ها و از بین بردن سلول های مرده پوست صورت انجام کمی شود، از سابسیژن به نام جراحی زیر پوستی سبک نام برده می شود که بدون تیغ انجام می شود، این روش درمانی نیمه جراحی و تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی در زیر پوست استفاده می شود.

سابسیژن بهترین روش برای افرادی که اسکار آکنه (چال)، زخم های عمیق، سالک، خط خنده و اخم، چروک های عمیق و سلولیت شدید پوست پیشنهاد می شود، با توجه به میزان مشکلات پوستی می توان  این تکنیک را با روش های لیزری و یا میکرونیدلینگ به صورت ترکیبی استفاده کرد.

برای درمان جای جوش و آکنه با دستگاه لیزر کیوسوئیچ بیشتر بدانید.

نحوه انجام عمل سابسیژن چگونه است؟

عمل جراحی سابسیژن  با استفاده از یک سوزن تزریق زیر پوستی خاص و توسط ایجاد یک سوراخ در سطح پوست انجام می شود، لبه تیز سوزن برای شکستن رشته های فیبروتیک استفاده می شود که جای زخم را به بافت زیرین متصل کرده اند، رها سازی این رشته ها (فیبروتیک) و ایجاد کلاژن جدید که در روال بهبود زخم بوجود می آید منجر به محو شدن اثر اسکار بر روی پوست خواهد شد. سابسیژن  یک عملی نسبتا راحت است و تزریق بی حسی در زمان عمل امکان تحمل آن را برای بیمار راحتر می کند.

مطالعه بیشتر:  بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس

همانطورکه گفتیم این فرآیند با استفاده از یک سوزن سه‌ پیوله یا سوزن برشی که از طریق یک برش کوچک در پوست وارد می‌شود، این سوزن برای بریدن نوارهای فیبروتیک سفت که به عنوان بافت اسکار تشکیل می شوند، استفاده می شود، معمولا این روش برای درمان اسکار آکنه رایج‌  است، زیرا فرورفتگی‌های عمیق جای جوش، نوارهای سفت ایجاد می‌کنند و ظاهری ناهموار، برآمدگی و فرورفتگی های روی سطح پوست ایجاد میشود.

پس از شکستن نوارهای فیبروتیک پوست، برای گرفتن نتیجه بهتر و براساس اهداف دلخواه بیمار شاید نیاز به درمان‌های مکمل و دیگر مانند تزریق چربی به پوست، میکرونیدلینگ، لیزر CO2 فرکشنال، بلافیل و آر اف فرکشنال یا تزریق بوتاکس نیز باشد. سابسیژن معمولاً یک راه حل مستقل نیست، زیرا دامنه آن محدود است، اما به طور کلی مکملی برای سایر روش های اصلاحی برای  درمان اسکار آکنه یا اسکار بافت افسرده صورت است.

سابسیژن چیست؟

کاربردها و مزایای انجام سابسیژن پوست

 • جوانسازی و کلاژن سازی پوست
 • رفع سلولیت پوست
 • درمان جای جوش، زخم و فرورفتگی های روی سطح پوست
 • دائمی بودن نتایج آن
 • از بین بردن سلول های مرده پوست
 • رفع چین و چروک پوستی
 • قابلیت انجام آن در تمام فصول
 • نتایج درمان صد در صدی
 • امکان استفاده درهمه تیپ های پوستی
 • مدت زمان نقاهت کوتاه وبه مدت یک هفته
 • امکان استفاده همزمان از پیلینگ شیمیایی و لیزر فرکشنال co2 و RF فرکشنال و میکرودرم ابریژن دریک جلسه همزمان

عوارض سابسیژن صورت چیست؟

بعد از عمل سابسیژن، نه‌ تنها درد، بلکه تورم و کبودی، درد و حساسیت در ناحیه درمان کاملاً رایج است، عوارض جانبی کمتر شایع سابسیژن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت در داخل یا اطراف محل تزریق سوزن
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب به اعصاب یا عروق خونی اطراف اسکار
 • امکان آسیب دیدن اعصاب و یا رگ‌های خونی
 • خونریزی در اثر رقیق بودن خون فرد مورد معالجه
 • تجمع موقت رنگدانه‌ها در بافت‌های پوست

بیشتر بدانید: برای خرید دستگاه لیزر CO2 فرکشنال با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نکاتی درباره مراقبت های بعد از انجام سابسیژن

استراحت کردن، عدم انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین، دستکاری نکردن ناحیه تحت درمان، استفاده از پمادها و آنتی‌بیوتیک‌ها، عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون و… از جمله مراقبت‌های مهم بعد انجام سابسیژن است.

عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون

پس از انجام سابسیژن، ممکن است پزشک شما توصیه کند تا چند روز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین، وارفاین وغیره خودداری کنید.

استفاده سرکننده ها و کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ بر روی موضع به منظور کنترل کبودی و کاهش خطر خونریزی.

استراحت کامل

استراحت کردن در طی 48 ساعت به بازسازی و بهبود ناحیه درمان شده کمک می‌کند و فشار و تنش را بر روی بافت‌ها کاهش می‌دهد. این کار موجب می‌شود جریان خون کمتری به ناحیه تحت درمان نفوذ کرده و تورم کاهش پیدا کند.

فعایلت های ورزشی ممنوع

بعد از سابسیژن، توصیه می‌شود در دو تا سه روز اول از فعالیت‌های پرفشار و ورزش‌های شدید و حرفه‌ای خودداری کنید. انجام این فعالیت‌ها ممکن است باعث افزایش جریان خون و فشار در مناطق تحت درمان شده و مشکلاتی را به وجود آورده و فرآیند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد. به جای آن، بهتر است در این دوره استراحت کافی داشته باشید و فعالیت‌های آرام مانند قدم زدن آهسته را در نظر بگیرید. قبل از شروع هرگونه فعالیت و ورزش پس از جراحی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های او را رعایت کنید.

سابسیژن چیست؟

خودداری از قرارگرفتن در معرض آفتاب شدید

به مدت 4 هفته از قرارگیری مستقیم در برابر نور خورشید خود داری کنید تا از خطر ایجاد هیپرپیگمانتاسیون (افزایش رنگدانه‌های پوست) جلوگیری شود. این اقدام می‌تواند به پوست شما کمک کند تا بهبودی کامل بیابد.

کرم های ضد التهاب

بعد از سابسیژن در فصل تابستان، از کرم‌های ضدآفتاب بدون رنگ و با SPF 50 و همچنین کرم‌های حاوی اکسید روی (زینک اکسید) استفاده کنید. این کرم‌ها می‌توانند پوست شما را در مقابل اشعه مضر UV آفتاب محافظت کنند.

مطالعه بیشتر:  روش های درمان افتادگی و شلی پوست

ناحیه تحت درمان را دستکاری نکنید

برای پیشگیری از بروز عفونت، ناحیه تحت درمان را دستکاری نکنید. حفظ بهداشت شخصی و رعایت توصیه‌های پزشک بسیار مهم است. اجتناب از خراشیدن، استفاده از ضدعفونی کننده‌های توصیه شده و عدم لمس ناحیه درمان شده، عواملی هستند که می‌توانند عفونت را کاهش دهند.

استفاده از پمادها و آنتی بیوتیک‌ها

استفاده از پمادها و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک می‌تواند در بهبود پوست مفید باشد. پمادهای آنتی بیوتیک شامل موادی هستند که عفونت‌ها را کنترل نموده و به فرآیند بهبودی کمک می‌کنند.

کاربردهای روش سابسیژن چیست؟

هزینه های انجام سابسیژن پوست چقدر است؟

هزینه سابسیژن بستگی به پوشش و پیچیدگی اسکارسطح پوست صورت شما دارد و به عنوان درمان مکمل ممکن است چندین درمان لازم باشد، یا ممکن است سابسیژن را با سایر خدمات ترکیب کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید، قبل از انجام هرگونه فرایند سابسیژن حتما با متخصص پوست خود مشورت کنید، سابسیژن یک درمان موثر برای کاهش یا از بین بردن ظاهر اسکار است و به عنوان درمان مکمل یا یک روش جایگزین می توانید روش های لیزر CO2 یا درمان میکرونیدلینگ RF را نیز امتحان نمایید.

اما هزینه انجام سابسیژن جزء سوالات اساسی کسانی است که قصد انجام آن را دارند، باید بگوییم عوامل متعددی روی هزینه ی سابسیژن موثرند وبرای تخمین دقیق هزینه ها باید با خود پزشکتان صحبت کنید،  از جمله فاکتورهای موثر روی هزینه ی سابسیژن عبارتند از: تعداد جلسات مورد نیاز، مدت زمان انجام آن، تخصص و مهارت متخصص، اعتبار و تجهیزات کلینیک مربوطه، میزان عارضه های پوستی و شدت آنها، موقعیت مکانی مرکز درمانی و هزینه درمان های مکمل آن می باشد.

مطالعه بیشتر:  اندولیفت چیست؟

تفاوت سابسیژن با روش های آر اف و CO2  فرکشنال چیست؟

در حالی که لایه برداری پوست با لیزر CO2 و میکرونیدلینگ RF درمان های الکترونیکی هستند، سابسیژن یک فرآیند دستی است. این کار با وارد کردن یک سوزن کوچک در زیر پوست شما عمل می کند، که جای زخم را از بافت زیرین آزاد می کند، اگرچه از سابسیژن بیشتر برای درمان ظاهر اسکار استفاده می شود، اما می تواند به درمان اسکارهای ناشی از مواردی مانند جراحی یا زخم نیز کمک کند.

برای دانستن قیمت هایفو 7 بعدی روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

جهت خرید دستگاه لیزر تیتانیوم برای انواع تیپ پوستی با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

اخبار و مقالات مرتبط

نظرات

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما