جستجو
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

چه کسانی نباید هایفوتراپی انجام دهند؟

عوارض هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش ‌های جوانسازی پوست شناخته می ‌شود. شما برای انجام دادن این روش جوانسازی باید عوارض هایفوتراپی را به خوبی بدانید. بعد از ۳۰ سالگی کلاژن سازی پوست کاهش پیدا خواهد کرد. بر همین اساس باید به دنبال بهترین راهکار باشید تا جوانسازی پوست خود را تضمین کنید.اما هایفوتراپی برای همه مناسب نیست، بنابراین در این مقاله به موضوع “هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟” می پردازیم.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

با اینکه دستگاه هایفو و ویژگی های آن یکی از روش‌ های عالی جوانسازی پوست به شمار می‌ رود ولی برای برخی از افراد مناسب نیست. این مسئله که بدانید چه کسانی نباید هایفو انجام دهند بسیار مهم می‌ باشد. در این مطلب می‌ خواهیم بدانیم هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

افرادی دارای استنت های فلزی در صورت و بدنشان

افرادی که در نواحی متفاوت صورت و گردن خود استنت ‌های فلزی دارند نمی ‌توانند روش هایفوتراپی را برای جوانسازی پوست انتخاب کنند. وجود انواع استنت های فلزی و همچنین ایمپلنت ‌های دندان زمان هایفوتراپی درد زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت. جهت جلوگیری از بروز عوارض این روش زیباسازی، باید از پدهای مخصوص استفاده شود. انواع پدهای مخصوص را بین پوست صورت و استنت قرار می ‌دهند تا درمان به درستی انجام شود. اگر شما دارای استنت های فلزی در بخش‌ های متفاوت صورت و گردن خود هستید حتما باید این مسئله را به پزشک بگویید.

بیشتر بدانید : قیمت دستگاه هایفو 7 بعدی

افرادی که خال های رنگی و مشکوک روی پوست خود دارند

افرادی که در نواحی متفاوت صورت خود خال ‌های رنگی و مشکوک دارند امکان دارد دچار عوارض هایفوتراپی شوند. بسیاری از خال ‌های پوستی دارای بافت عجیبی هستند. تحریک کردن این نمونه خال ‌ها امکان دارد عوارض خطرناکی برای افراد به همراه داشته باشد. اگر روی محل درمانتان دارای خال هستید قبل از انجام دادن هایفوتراپی باید این مسئله را به پزشک بگویید. روش‌ های گوناگونی برای برداشتن انواع خال‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. دستگاه ‌های لیزر بهترین دستگاه‌ هایی هستند که خال‌ های صورت را از بین می ‌برند.

افرادی که در بدنشان دستگاه ضربان ساز دارند

هایفوتراپی برای چه کسانی مضر است؟

هایفوتراپی برای چه کسانی ممنوع است ؟افرادی که دستگاه‌ های ضربان ساز درون بدنشان قرار گرفته است نمی ‌توانند از روش هایفوتراپی برای جوانسازی پوست استفاده کنند. بیماران قلبی دارای دستگاه‌ های الکترونیکی ضربان ساز هستند. برای استفاده کردن از دستگاه هایفو این دسته از افراد با محدودیت مواجه می‌ شوند. این افراد به جای اینکه روش هایفوتراپی را برای جوانسازی انتخاب کنند باید به دنبال روش ‌های دیگر باشند. پزشک متخصص روش‌ های دیگر که مناسب این دسته از افراد است را معرفی می‌ کند تا یکی از آنها را انتخاب نمایند.

هایفو از طریق امواج فوق ‌صوتی‌انجام می‌ شود و ممکن است بر دستگاه ‌های‌الکترونیکی که در بدن وجود دارند تاثیر منفی‌داشته باشد. لذا، افرادی‌که دستگاه ‌هایی‌مانند دستگاه ‌های قلبی یا شریانی‌دارند، باید از هایفو خودداری کرده و پزشک خود را مطلع‌سازند.

بیماران سرطانی که شیمی درمانی انجام داده اند

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟بیماران سرطانی که شیمی درمانی نموده‌ اند دچار عوارض هایفوتراپی می ‌شوند. افرادی که پوست بسیار خشک و حساس دارند نمی‌ توانند از این روش جوانسازی پوست استفاده کنند. در روش هایفوتراپی اشعه فراصوت به صورت مستقیم روی ناحیه تحت درمان ایجاد می ‌شود. به همین دلیل افرادی که دارای پوست بسیار حساس و خشک هستند قبل از انجام دادن این روش زیبایی باید با پزشکشان مشورت کنند. جهت رفع محدودیت استفاده نمودن از روش زیبایی مورد نظر، افراد باید از کرم ‌های مرطوب کننده استفاده نمایند.

قبل از هایفوتراپی استفاده از کرم مرطوب کننده تاثیر زیادی برای دریافت نتیجه خواهد داشت. دقت داشته باشید که هر یک از انواع کرم‌های مرطوب کننده را نمی ‌توانید برای مرطوب کردن پوست خشک و حساس استفاده کنید. پزشک طبق نوع پوست شما بهترین کرم مرطوب کننده را معرفی می ‌کند تا از آن استفاده نمایید.

قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم پلاس با سریعترین عملکرد

افرادی که داروی راکوتان استفاده کرده اند

هایفوتراپی به چه کسانی توصیه نمی شود؟ افرادی که تحت درمان با داروی راکوتان بوده‌ اند دچار عوارض هایفوتراپی خواهند شد. داروی راکوتان پوست را نسبت به حرارت حساس می ‌کند. در واقع افرادی که داروی راکوتان استفاده کرده ‌اند پوستشان خشک می ‌شود و به همین دلیل نمی‌ توانند از این روش زیبایی استفاده نمایند. استفاده از روش هایفوتراپی برای افرادی که یک سال قبل از هایفوتراپی تحت درمان داروی راکوتان بوده ‌اند دارای محدودیت خواهد بود.

افرادی که به بیماری خود ایمنی مبتلا هستند

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟ افرادی که مبتلا به بیماری‌ های خود ایمنی هستند و داروهای خاصی را استفاده می‌ کنند قادر به استفاده از این روش جوانسازی پوست نخواهند بود. بسیاری از افرادی که به بیماری‌ های خود ایمنی مبتلا می‌ باشند باید از داروهای سرکوب کننده استفاده کنند. عوارض احتمالی هر یک از این داروها امکان دارد روند تاثیرگذار هایفوتراپی را کوتاه‌ تر نماید.

به همین دلیل این دسته از افراد قبل از انجام دادن هایفو باید با پزشک خود مشورت نمایند. تابش امواج فراصوت امکان دارد شدت انواع بیماری ‌های خود ایمنی را بیشتر کند. بر همین اساس برای اینکه بیماری‌ های خود ایمنی شدت پیدا نکنند از روش هایفوتراپی نباید استفاده شود.

هایفوتراپی برای چه کسانی ضرر دارد؟

عوارض هایفوتراپی برای افرادی دیابتی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند دچار عوارض هایفوتراپی می‌ شوند. اگر شما در دراز مدت دچار بیماری دیابت هستید امکان دارد به رگ‌ های کوچک زیر پوست تان آسیب وارد شود. در صورتی که رگ‌ های کوچک آسیب دیده زیر اشعه فراموج باشند بعد از مدتی متوجه کبودی پوست خواهید شد.

بیماران دیابتی قبل از هایفوتراپی باید با پزشک خود مشورت نمایند تا با خیال راحت از این روش استفاده نمایند. پزشک شدت بیماری دیابت را بررسی می‌ کند و سپس اعلام می ‌نماید که آیا روش هایفوتراپی برای بیماران دیابتی گزینه مناسبی است یا نیست.

افرادی که به تازگی بوتاکس و ژل تزریق کرده اند

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟ افرادی که به تازگی در نواحی متفاوت صورت خود بوتاکس یا ژل تزریق کرده‌ اند نمی‌ توانند از روش جوانسازی پوست هایفوتراپی استفاده کنند. شما شش ماه بعد از تزریق کردن بوتاکس و ژل نمی‌ توانید روش هایفو را جهت جوانسازی پوست خود انتخاب نمایید. به طور کلی باید بدانید وجود ژل ‌های تزریقی زیر پوست اثرگذاری روش درمانی هایفوتراپی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

افرادی که پوست شل و چروک دارند

هایفوتراپی به چه کسانی توصیه نمی شود؟ افرادی که پوستشان بیش از حد چروک و شل است دچار عوارض هایفوتراپی می ‌شوند. اثرات هایفوتراپی روی پوست چروک و شل چندان محسوس نیست. فرایند کلاژن سازی امکان دارد بعد از ۶۵ سالگی محدود شود و هایفوتراپی تاثیر زیادی روی تحریک کردن سلول‌ های پوستی نداشته باشد.

عوارض هایفوتراپی برای زنان باردار

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟ چون اطلاعات کافی درباره تاثیر هایفوتراپی در دوران بارداری وجود ندارد، بنابراین بهتر است در دوران حاملگی از هایفوتراپی خودداری کنید، چون ممکن است عواقب جبران ناپذیری روی سلامت جنین داشته باشد.

افراد دارای التهاب و عفونت پوستی

در صورتی که دارای‌حساسیت شدید پوستی یا عفونت پوستی هستید، هایفوتراپی ممکن است پوست شما را حساس تر کند و دچار التهاب و حساسیت بیشتر شوید. در در نتیجه بهتر است شما هرگز نباید هایفو انجام دهید یا در صورت تمایل حتما با پزشک معالج خودتان مشورت نمایید.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

بهترین دستگاه هایفو در ایران

در سال های گذشته انواع دستگاه هایفو 3بعدی و 5 بعدی در ایران وجود داشته، اما امسال دسنگاه هایفو 7 بعدی با آخرین تکنولوژی روز دنیا عرضه شد که میتواند نتایج فوق العاده ای جهت جوانسازی و لیفتینگ پوست داشته باشد.برای خرید دستگاه هایفو و اطلاع از ویژگی های این دستگاه و قیمت دستگاه هایفو به وب سایت شرکت نویان طب مانلی مراجعه کرده یا با مشاوران این شرکت تماس بگیرید.

جهت خرید دستگاه هایفو و اطلاع از قیمت آن با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.