Search
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

هایفوتراپی چیست ؟ HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound بوده که از امواج متمرکز فوق ‌صوتی با قدرت بالا استفاده می ‌کند. این فناوری از امواج صوتی با فرکانس بالا کمک گرفته تا به طور دقیق در اعماق پوست نفوذ کرده تا بافت آن را هدف قرار دهد.

هدف اصلی روش هایفوتراپی، تولید گرما در عمق پوست و بافت ‌های زیرین بدون نیاز به برش یا جراحی می باشد. با اعمال امواج فوق‌ صوتی به ناحیه مورد نظر، امواج از بافت ‌های میانی عبور می ‌کنند و در نقاط مدنظر به صورت حرارت تجمع می ‌یابند.

این حرارت باعث انقباض و تنش در بافت می ‌شود و موجب تحریک و تولید کلاژن و ترمیم مجدد بافت می ‌گردد. از دستگاه هایفو و روش هایفوتراپی در حوزه ‌های مختلف پزشکی استفاده می ‌شود.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

اطلاعات کامل درباره قیمت خرید دستگاه هایفو جوانسازی پوست

کاربردهای روش هایفوتراپی در زیبایی و پزشکی

کاربردهای زیبایی هایفوتراپی

لیفتینگ صورت

از روش هایفوتراپی در حوزه جوانسازی و بهبود ظاهر پوست صورت و گردن، کشیدگی آن، کاهش چین و چروک و لیفتینگ صورت استفاده می ‌شود.

کشیدن پوست و کاهش چربی

هایفوتراپی در برخی موارد می‌ تواند در کشیدن پوست و کاهش چربی بدن موثر باشد.

هایفو برای درمان سلولیت

روش هایفو همچنین می ‌تواند برای درمان سلولیت و ناهنجاری ‌های پوستی از جمله جای جوش،بخیه، سوختگی، شکستی وغیره ا استفاده شود.

کاربرد پزشکی روش هایفو برای درمان سرطان

در برخی موارد، روش هایفو به عنوان روش درمانی برای برخی از سرطان ‌ها مانند سرطان پروستات و رحم به کار گرفته می شود.

مهم است که هایفو توسط پزشکان و متخصصین مجرب و مجاز انجام شود. همچنین، پیش از تصمیم‌گیری درباره  هایفو درمانی، مشورت با پزشک خود را فراموش نکنید تا بهترین استراتژی درمانی برای نیازهای خاص شما تعیین شود.

ویژگی ها و فواید انجام هایفوتراپی

انجام روش هایفوتراپی به عنوان یک روش غیر جراحی برای بهبود ظاهر پوست و بافت ‌های زیرین آن، مزایای متعددی به همراه دارد. در ادامه توضیحاتی درباره مزایای انجام هایفو را مشاهده خواهید کرد:

کابردهای روش هایفو

بدون نیاز جراحی

یکی از بزرگترین مزایای هایفو این است که روش ذکر شده بدون نیاز به بریدن پوست و جراحی صورت می گیرد. امواج متمرکز فوق‌صوتی به صورت غیر تهاجمی و از طریق پوست به بافت ‌های زیرین ارسال می ‌شوند. این امواج بدون لمس مستقیم بافت ‌ها کار خود را انجام می دهند.

بدون دوره نقاهت

پس از انجام هایفوتراپی، بیمار می تواند بلافاصله به فعالیت ‌های روزمره خود ادامه دهد. بنابراین نیازی به دوره استراحت و نقاهت پس از درمان ندارد.

بدون دوره ترمیم طولانی مدت

در مقایسه با روش ‌های جراحی با تیغ، روش هایفو نیازی به سپری کردن دوره ترمیم طولانی مدت ندارد. عملکرد هایفو روی بافت ‌ها بر اساس تحریک و تولید کلاژن و تنظیم مجدد بافت بوده و به طور طبیعی بازسازی انجام می ‌شود.

عدم نیاز به بیهوشی عمومی

هایفو به طور معمول بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام می ‌شود. این یعنی بیمار بیدار بوده و به طور کلی شاهد روند درمان خود می باشد.

ایمنی و اثربخشی سریع

هایفو  استفاده از دستگاه های هایفو به عنوان یک روش ثابت شده و مورد تایید توسط سازمان‌ های بهداشتی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی ایمن و اثربخش بوده و نتایج مطلوبی در بهبود ظاهر پوست و ترمیم بافت ‌های زیرین را برای فرد به ارمغان می ‌آورد.

قیمت مناسب بهترین دستگاه جوانسازی پوست در دنیا همراه با گارانتی

نکات و توصیه های مهم قبل و بعد از هایفوتراپی

چه افرادی نباید هایفو انجام دهند؟

قبل از انجام هایفوتراپی، حتما درباره فواید و عوارض این روش، همچنین سازگاری با پوست خود تحقیق و بررسی نمایید، توصیه می کنیم به نکات مهم که برایتان آوده ایم توجه ویژه ‌ای داشته باشید.

مشورت با پزشک معالج

قبل از تصمیم گیری برای انجام هایفوتراپی، بهتر است با یک پزشک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید. پزشک می ‌تواند وضعیت پوست شما را ارزیابی کرده و توصیه ‌های لازم را به شما ارائه دهد، همچنین، اگر دارای مشکلات پوستی خاصی هستید یا درمان‌ های قبلی داشته ‌اید، باید این موارد را به پزشک اطلاع دهید.

آماده سازی پوست

قبل از انجام هایفو، پوست باید آماده شود. این موارد شامل تمیزی پوست و حذف هر گونه آرایش، روغن یا کرم ضد آفتاب می ‌شود.

عدم استفاده از محصولات بی حس کننده

دقت داشته باشید که قبل از انجام هایفوتراپی، به هیچ وجه از محصولات ضد درد، مانند کرم‌ های موضعی بی حس کننده یا آمچول های بی حسی استفاده نکنید. چون این محصولات ممکن است روی نتایج درمانی شما تاثیر برعکس داشته باشند.

پزشک ممکن است توصیه های خاصی را قبل و بعد از هایفو به شما ارائه دهد. این موارد ممکن است شامل استفاده از کرم‌ ها یا محصولات مراقبت پوستی خاص، محدودیت در استفاده از محصولات آرایشی یا دستورالعمل‌ های دیگر باشد. بهتر است که به توصیه‌ های پزشک پایبند باشید.

تعیین تعداد جلسات

هایفوتراپی ممکن است چند جلسه به طول بیانجامد تا نتیجه مطلوب به دست آید. پزشک معالج شما می‌ تواند تعداد جلسات مورد نیاز را بر اساس وضعیت پوست شما تعیین کند. حتما برنامه درمانی را به دقت دنبال کرده و تمام جلسات را انجام دهید.

مراقبت های بعد از جلسات هایفو

بعد از انجام هایفوتراپی، پوست ممکن است به مدت کوتاهی دچار حساسیت شود. بهتر است از آفتاب‌گرفتن اجتناب کرده و از محصولات مراقبت پوستی قوی پس از جلسات هایفو استفاده نکنید.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

هرچند روش هایفوتراپی برای بسیاری از افراد بی خطر و موثر است، اما برخی از بیماران باید از این روش خودداری کنند یا با احتیاط از آن استفاده نمایند. اما چه افرادی نباید هایفوتراپی انجام دهند؟ افراد زیر نباید هایفو را انجام دهند:

زنان باردار

اطلاعات کافی درباره تاثیر هایفو در دوران بارداری وجود ندارد، بنابراین بهتر است در این دوران از هایفوتراپی خودداری کنید.

افراد دارای عفونت پوستی 

هایفو ممکن است عفونت پوستی موجود در قسمت در حال درمان را تشدید نماید. در این صورت، بهتر است از هایفو خودداری کرده تا زمانی که پوست بهبود یابد.

افراد دارای توده ‌های سرطانی

هایفو ممکن است بر روند رشد توده ‌های بدخیم تاثیر داشته باشد. در صورت وجود سابقه توده ‌های سرطانی، بهتر است قبل از هایفو با پزشک معالج خود مشورت کنید.

افراد دارای دستگاه ‌های الکترونیکی

هایفو از طریق امواج فوق ‌صوتی‌انجام می‌ شود و ممکن است بر دستگاه ‌های‌الکترونیکی که در بدن وجود دارند تاثیر منفی‌داشته باشد. لذا، افرادی‌که دستگاه ‌هایی‌مانند دستگاه ‌های قلبی یا شریانی‌دارند، باید از هایفو خودداری کرده و پزشک خود را مطلع‌سازند.

افراد دارای التهابات پوستی شدید

در صورتی که دارای‌حساسیت جدی‌در قسمتی از پوست خود هستید، هایفو ممکن است برای شما مناسب نباشد. در این موارد، مشاوره با پزشک معالج الزامی می باشد.

جمع بندی

هایفو یک روش غیر جراحی است که با استفاده از امواج متمرکز فوق ‌صوتی، پوست را لیفت و تقویت می ‌کند. این روش برای کاهش چین و چروک، بهبود الاستیسیته پوست و لیفتینگ صورت و بدن استفاده می ‌شود. هایفو عوارض کمتری نسبت به روش ‌های جراحی دارد و نیازی به برش یا تزریق مواد دارویی ندارد. قبل از هایفو، مشاوره با پزشک متخصص پوست و زیبایی ضروری می باشد. مراقبت ‌های پس از هایفو نیز اهمیت داشته و تعداد جلسات به وضعیت پوست شما بستگی دارند.

بهترین دستگاه هایفو در ایران

در سال های گذشته انواع دستگاه هایفو 3بعدی و 5 بعدی در ایران وجود داشته، اما امسال دسنگاه هایفو 7 بعدی با آخرین تکنولوژی روز دنیا عرضه شد که میتواند نتایج فوق العاده ای جهت جوانسازی و لیفتینگ پوست داشته باشد.

برای خرید دستگاه هایفو و اطلاع از ویژگی های این دستگاه و قیمت دستگاه هایفو به وب سایت شرکت نویان طب مانلی مراجعه کرده یا با مشاوران این شرکت تماس بگیرید.

با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس با ما