Search
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

عملکرد بوتاکس معده چیست؟

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس معده و عملکرد آن برای لاغری

تزریق بوتاکس معده یکی از روش های جدید برای درمان اضافه وزن و چاقی می باشد. در این تکنیک تزریق سم بوتولینوم به ماهیچه های معده انجام می شود. در این حالت ماهیچه های معده عملکرد خود را از دست داده و قدرت انقباض آن ها کاهش می یابد. کمتر شدن انقباض ماهیچه های معده باعث می شود که غذای درون آن دیر تر هضم شده و خارج شدن آن در زمان بیشتری انجام گیرد. در اینصورت فرد احساس سیری طولانی تری دارد. احساس سیری برای فرد بدین معنی است که باید غذای کمتری مصرف کند و در نتیجه لاغر میشود.

خرید دستگاه لیزر سایناشور برای حذف تاتو و کک و مک صورت و بدن

نحوه انجام  تزریق بوتاکس معده

تزریق بوتاکس معده با روش آندوسکوپی انجام می شود. آندوسکوپ یک لوله ی باریک است که در قسمت انتهایی آن دوربینی قرار دارد. این لوله از سمت دهان وارد مری و سپس معده می شود. برای تزریق بوتاکس به همراه لوله یک سرنگ نیز وارد معده می شود. معمولا قبل از انجام این عمل به فرد داروی آرام بخش داده می شود.

دوربینی که در انتهای لوله قرار دارد تصاویر واضح و دقیقی از معده را درون یک مانیتور به نمایش می گذارد. با بررسی این تصاویر پزشک مکان مشخصی را برای تزریق بوتاکس تعیین می کند. عموما محل تزریق بوتاکس در بخش پایینی معده و در چند ناحیه می باشد. این عملیات حدود 10 دقیقه به طول می انجامد.

فواید بوتاکس معده چیست؟

از مهم ترین فواید بوتاکس معده می توان به کم تهاجم بودن این روش نسبت به جراحی های اسلیو معده اشاره نمود. این روش درمانی برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند بسیار مناسب و نتیجه بخش است. تزریق بوتاکس معده تا حد زیادی اشتهای فرد را کم می کند. استفاده از این روش ریکاوری کوتاه مدتی دارد و نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت در این نوع درمان نیست.

تزریق بوتاکس معده

عوارض بوتاکس معده چیست؟

معمولا افراد پس از تزریق بوتاکس معده عوارض بسیار محدودی را تجربه می نمایند. برخی افراد نیز هیچ عارضه ای ندارند. خونریزی معده پس از انجام تزریق یکی از عوارضی است که بسیار کم و محدود ممکن است بوجود آید. درد در محل تزریق و حالت تهوع نیز ممکن است برای فرد اتفاق بیفتد. از دیگر مواردی که ممکن است فرد پس از تزریق تجربه کند سوزش سر دل، خشکی دهان و همچنین دردهای شکمی می باشد. وجود اسهال و یا یبوست نیز می تواند پس از انجام بوتاکس برای فرد اتفاق بیفتد که معمولا موقتی است و پس از چند روز بهبود می یابد.

خرید دستگاه لیزر تیتانیوم، برای لیزر موهای زائد و روشنی پوست بدون سوختی و زخمی

هزینه تزریق بوتاکس معده چقدر است؟

قیمت بوتاکس معده با توجه به نوع سم تزریق شده و مقدار آن تعیین می شود. تزریق بوتاکس برای معده تحت پوشش بیمه نیست و شخص باید هزینه آن را به طور کامل بپردازد. از دیگر مواردی که می تواند بر قیمت بوتاکس معده تاثیر داشته باشد تجربه و مهارت پزشک می باشد. کلینیک یا بیمارستانی که برای این کار انتخاب می شود نیز اثر زیادی بر قیمت تمام شده این روش درمانی دارد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در معده

پس از تزریق بوتاکس معده که به منظور لاغر شدن انجام می شود فرد باید مدت زمانی در کلینیک یا مرکز درمانی مورد نظر حضور داشته باشد تا تاثیر داروهای بیهوشی به طور کامل از بین برود. اگر فرد مشکل بخصوصی نداشته باید می تواند همان روز از کلینیک مرخص گردد. برای این روش درمانی حضور یک فرد همراه الزامی می باشد. پس از تزریق بوتاکس معده باید تا 3 روز غذاهای سبک مصرف شود. خوردن مایعات در این دوران توصیه می شود.

بهتر است از خوردن غذاها و نوشیدنی های اسیدی اجتناب شود. آرام و آهسته غذا خوردن پس از تزریق بوتاکس تاثیر بهتری در بهبود فرد دارد. کسانی که این روش درمانی را انجام می دهند پس از آن باید غذا را به خوبی بجوند. پرخوری پس از انجام بوتاکس معده ممنوع است. بهتر است مصرف غذاهای چرب و کربوهیدرات نیز به حداقل برسد.

فواید و عوارض تزریق بوتاکس معده

آیا بوتاکس معده برای لاغری جوابگو است؟

تزریق بوتاکس معده یکی از روش های سریع لاغری محسوب می شود. البته باید در نظر داشته باشید که این روش درمانی برای کسانی که BMI (شاخص توده بدنی) بدنی پایین تر از 40 دارند مناسب می باشد. این روش یک شیوه لاغری موقت می باشد. در نظر داشته باشید که اگر به رژیم غذایی خود توجه کنید و برنامه ورزشی مناسبی داشته باشید این شیوه درمانی برای شما نتیجه بخش است. بی توجهی به این موضوعات باعث می شود که فرد بار دیگر چاقی و اضافه وزن را تجربه کند.

بوتاکس معده برای چه کسانی توصیه می شود؟

به طور کلی تزریق بوتاکس معده برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین 30 تا 40 باشد مناسب است. این روش برای کسانی که می خواهند از جراحی های لاغری استفاده کنند مناسب است بدین ترتیب قبل از جراحی تا حدی کاهش وزن خواهند داشت. افرادی که با رژیم و ورزش نتوانسته اند وزن خود را کم کنند نیز می توانند از این روش برای لاغر شدن استفاده نمایند.

پاسخ این پرسش که بوتاکس معده برای چ کسانی توصیه می شود این است که همه ی افرادی که می خواهند با کم کردن وزن خود خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهند می توانند از این روش استفاده نمایند.

قیمت دستگاه هایفو، برای جوانسازی و کلاژن سازی پوست

بوتاکس معده برای چه کسانی مضر است؟

به طور کلی تزریق بوتاکس معده برای افرادی که به سم بوتولینوم حساسیت دارند نباید انجام شود. افرادی که از مشکلات و ناراحتی معده رنج می برند نیز کاندید مناسبی برای تزریق این ماده نیستند. کسانی که بیماری های کلیوی و کبدی دارند نیز بهتر است از این روش استفاده ننمایند. زنان باردار نیز نباید این درمان را انجام دهند.

لاغری با تزریق بوتاکس معده

ماندگاری بوتاکس معده چه مدت است؟

مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس معده حدودا 3 ماه می باشد. پس از این زمان انقباض ماهیچه های معده به حالت عادی برمی گردد. به همین علت این تکنیک به تنهایی نمی تواند کاهش وزن دائمی را برای افراد بوجود آورد. قبل از تزریق بوتاکس معده باید مصرف داروهای رقیق کننده خون قطع شود. برای انجام این تزریق باید چند ساعت ناشتا بود. نتیجه ی تزریق بوتاکس برای معده معمولا یک هفته تا 10 روز بعد از آن مشخص می شود.

برای دریافت اطلاعات کامل درباره خرید دستگاه های لاغری با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس با ما