جستجو
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

کویتیشن چیست ؟

کویتیشن چیست

کویتیشن چیست؟ کویتیشن یک درمان لیپوساکشن سه بعدی است که چربی بدن را به ‌صورت ایمن، کارآمد و غیرتهاجمی کاهش می‌دهد. لاغری با کویتیشن به این صورت است که از امواج اولتراسونیک هدفمند برای شکستن سلول‌های چربی بدون آسیب‌ رساندن به سایر سلول‌های بدن استفاده می‌شود.

ما در این مقاله از نویان طب مانلی به ‌طور تخصصی به مبحث مکانیسم کویتیشن برای لاغری موضعی، تعداد جلسات مورد نیاز، کاربردها، فواید و عوارض این روش، مجاز ‌بودن یا غیرمجاز‌بودن آن برای افراد مختلف، مراقبت‌های قبل از آن و درمان عوارض کویتیشن خواهیم پرداخت.

کویتیشن اولتراسونیک چیست؟

کویتیشن اولتراسونیک که به آن لیپولیز اولتراسونیک نیز گفته می‌شود، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد. این روش جایگزین مطمئن‌تری برای گزینه‌های جراحی مانند لیپوساکشن بوده و از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن می‌شوند.

بهترین دستگاه لاغری کدام است؟

مدت دوره درمان کویتیشن اولتراسونیک

کویتیشن اولتراسونیک با سایر روش‌های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، چون نیازی به جراحی نداشته و بهبودی آن آسان‌تر است. یک دوره کامل درمان، شامل حداقل شش درمان کویتیشن است، اما برخی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. امواج اولتراسوند سلول‌های چربی مناطق خاص بدن را هدف قرار داده و آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کنند. سپس مایع چرب به‌ طور طبیعی از بدن خارج می‌شود.

روش درمانی کویتیشن اولتراسونیک چگونه است؟

کویتیشن اولتراسونیک با استفاده از فرکانس‌های رادیویی و امواج اولتراسونیک با فرکانس پایین بدن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. این امواج حباب‌هایی را اطراف رسوبات چربی زیر پوست تشکیل می‌دهند. سپس حباب‌ها می‌ترکند و رسوبات چربی را به سیستم‌های بینابینی و لنفاوی که در آن تخلیه می‌شوند، منتقل می‌کنند. رسوبات چربی به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل شده و سپس توسط بدن مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد، درحالی‌که اسیدهای چرب آزاد به کبد می‌روند و دفع می‌شوند.

کویتیشن

به بیان دیگر، امواج اولتراسوند به اعماق لایه‌های پوست فرستاده شده و باعث ایجاد لرزش‌های مخرب می‌شوند. سپس سلول‌های چربی از یکدیگر و از لایه‌های پوستی جدا می‌شوند. پس از چند روز، سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. البته تشخیص این‌که این درمان چقدر موثر باشد دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.

مزایا و معایب لاغری با روش کویتیشن اولتراسونیک

یک مطالعه کوچک در سال 2019، اثربخشی کویتیشن اولتراسونیک را روی 50 زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد. نیمی از زنان به سادگی از یک رژیم غذایی کم‌کالری پیروی کردند، درحالی‌که نیمی دیگر از رژیم غذایی کم‌کالری همراه با فرکانس رادیویی کویتیشن استفاده کردند. پس از 5 هفته، زنانی که کویتیشن اولتراسونیک دریافت کرده بودند، کاهش توده چربی بدن را نشان دادند.

جالب این‌جاست که آن‌ها وزن بیشتری نسبت به گروه دیگر کم نکردند، بلکه چربی بیشتری از بدن را از دست دادند. در هر حال، اگر این سوال پرسیده شود که مکانیسم عملکرد کویتیشن چیست؟ باید گفت این روش، آن بخش از رسوبات چربی بدن را کاهش می‌دهد که خلاص‌شدن از شر آن‌ها با رژیم یا ورزش به تنهایی دشوار است.

با این‌ حال، این روش به تنهایی برای کاهش‌ سایز قابل استفاده نبوده و حفظ یک رژیم غذایی متعادل و کم‌کالری و انجام تمرینات بدنی پس از تکمیل روش کویتیشن ضروری است. روش کویتیشن به کنترل وزن بدن و درمان بیماری‌هایی مانند دیابت در زنان چاق کمک می‌کند.

خرید دستگاه لاغری ای ام اس با بهترین عملکرد و کیفیت

اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای درمان سلولیت و چربی موضعی است. این روش شامل اعمال فشار بر سلول‌های چربی از طریق ارتعاشات اولتراسونیک است. به دلیل پیچیدگی فرآیند کویتیشن و متغیرهای زیادی که بر نتیجه آن داخل بدن تأثیر می‌گذارند، امواجی که در یک موقعیت آسیب بیولوژیکی ایجاد می‌کند، ممکن است در موقعیت دیگر هیچ‌گونه تاثیری نگذارد.

عملکرد دستگاه لاغری کویتیشن

با این‌ وجود، انرژی اولتراسوند با شدت بالا باید با احتیاط شدید در نواحی حساس مانند سینه، سر و گردن، بافت‌هایی که در مجاورت رگ‌های خونی و اعصاب اصلی قرار دارند و در بیماران جوان استفاده شود. اصولا کویتیشن اولتراسونیک برای موارد زیر بسیار موثر است: صاف‌کردن سطح پوست تصحیح فرم بدن هدف قراردادن سلولیت‌های سرسخت اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای کاهش سلولیت و چربی موضعی است.

پس از طی چند جلسه درمان با این روش، نتایج زیر قابل مشاهده هستند:

 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • بهبود بافت پوست
 • کاهش سلولیت
 • از دست‌دادن لایه چربی در ناحیه درمان
 • شکل برجسته و مشخص‌تر منطقه هدف

بهترین دستگاه کویتیشن ؛ یکی از محبوب ترین دستگاه های لاغری در دنیا دستگاه لاغری ترکیبی کرایولیپولیز با کویتیشن و آر اف است که در تحقیقات انجام شده موثرترین دستگاه لاغری جهت لاغری موضعی می باشد.

این دستگاه روشی جدید و غیرتهاجمی برای کاهش ملایم و موثر چربی در نواحی مورد نظر بدن است که منجر به کاهش چشمگیر و طبیعی ظاهری چربی در نواحی تحت درمان می‌شود.

تری گلیسیرید موجود در چربی ها در دماهای پایین به خصوص به جامد تبدیل می شود. چیزی که روش دستگاه لاغری ترکیبی کرایولیپولیز با کویتیشن را متفاوت می کند این است که از فناوری خنک کننده پیشرفته برای هدف قرار دادن انتخابی برآمدگی های چربی و از بین بردن سلول های چربی از طریق یک فرآیند تدریجی استفاده می کند که به بافت های اطراف آسیب نمی رساند.

این روش می‌تواند چربی‌های ناخواسته شکم، پهلوها و چربی پشت را کاهش دهد.هنگامی که سلول های چربی در معرض خنک شدن دقیق قرار می گیرند، فرآیند حذف طبیعی را آغاز می کنند که به تدریج ضخامت لایه چربی را کاهش داده و سلول های چربی در ناحیه تحت درمان به آرامی از طریق فرآیند متابولیسم طبیعی بدن از بین می‌روند تا چربی‌های ناخواسته از بین بروند.

دستگاه کویتیشن

مزایای لاغری با دستگاه لاغری ترکیبی کرایولیپولیز با کویتیشن و آر اف

 • در یک زمان می‌توان چند ناحیه از بدن را درمان کرد
 • قابلیت لاغری موضعی
 • دوره درمان 3 تا 5 جلسه
 • ۴ تا ۶ هفته پس از اولین جلسه درمان نتایج قابل توجهی به دست می‌آید
 • درمان با روش کرایولیپولیز کاملاً بدون درد است.
 • این روش دوره نقاهت ندارد
 • روش کرایولیپولیز غیرتهاجمی است
 • سلول‌های چربی به روشی طبیعی توسط بدن دفع می‌شوند.
 • جایگزینی برای لیپوساکشن است.

جهت خرید دستگاه کویتیشن و خرید دستگاه کرایولیپولیز با کارشناسان نویان طب مانلی در ارتباط باشید.

از آن‌جایی که این روش بر اساس نیازهای فرد و به‌ طور سفارشی انجام می‌شود، ممکن است برای برخی افراد بیشتر از دیگران بیشتر طول بکشد. با این‌ حال، درمان استاندارد معمولا یک تا سه جلسه است. هر جلسه حدود 45 تا 75 دقیقه به طول می‌انجامد و بین هر جلسه حداقل 72 ساعت زمان لازم است تا بدن بتواند چربی را از بین ببرد. برای مشاهده بهترین نتایج کاهش چربی، حداقل شش تا ده جلسه درمان توصیه می‌شود.

کاربرد کویتیشن در نواحی مختلف بدن؛ کویتیشن اولتراسوند را می‌توان تقریباً در هر ناحیه‌ای از بدن که محل تجمع چربی است، استفاده کرد.

درمان غیرتهاجمی با کویتیشن اولتراسوند؛ برخلاف لیپوساکشن، کویتیشن اولتراسوند نیازی به عمل جراحی ندارد. بنابراین هیچ بیهوشی، خونریزی و بانداژی در کار نیست.

درمان طبیعی با کویتیشن؛ درمان کویتیشن چربی از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده نموده و به بافت‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌رساند. کویتیشن، از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده می‌کند.

عدم احساس درد؛ حداکثر ناراحتی ممکن طی عمل کویتیشن، احساس گرم‌شدن ملایمی روی پوست است.

بی‌خطر‌بودن لاغری سونوگرافی با اولتراسوند؛ به‌ طور معمول برای بسیاری از روش‌های پزشکی تشخیصی و درمانی استفاده می‌شود. در این روش، به‌ خصوص در مقایسه با سایر روش‌های کاهش چربی که به جراحی تهاجمی نیاز دارند، عملاً هیچ خطری وجود ندارد.

درمان سریع؛ هر جلسه درمان کویتیشن چربی، مدت زمان بسیار کوتاهی در حد 30 الی 75 دقیقه طول می‌کشد.

نتایج فوری؛ نتایج این روش، اغلب بلافاصله قابل مشاهده است و نتایج بهینه کمتر از سه روز خود را نشان می‌دهد. بسته به ترکیب بدن هر فرد، ممکن است دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز داشته باشد. با کویتیشن، دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز دارد.

درمان آسان؛ به‌جز افزایش مصرف آب، تغذیه سالم و حفظ یک برنامه ورزشی متوسط، برای بهره‌مندی از مزایای درمان کویتیشن، نیازی به انجام هیچ کار دیگری نیست.

اثربخشی درمان؛ هنگامی که رژیم غذایی و ورزش با شکست مواجه می‌شوند، این درمان راه‌حل مناسب را ارائه می‌دهد. اما سایر فواید درمان کویتیشن چیست؟

 • نتایج درمان کنار شیوه زندگی سالم برای مدت طولانی باقی می‌ماند
 • حداقل عوارض را ایجاد می‌کند
 • جای زخم باقی نمی‌گذارد
 • نیازی به بیهوشی نیست

با انتشار امواج اولتراسونیک به بدن با وجود داشتن ایمپلنت ها (پیس میکر) عوارضی را به دنبال خواهد داشت، به همین خاطر پزشک قبل از انجام کویتیشن، باید این مورد را بررسی کند.

از سایر عوارض کمتر دیده شده کویتیشن میتوان به کبودی یا قرمزی بعد از کویتیشن، تشنگی و سردرد اشاره کرد که این عوارض کوتاه مدت بوده و با انجام دستورالعمل طبق دستور پزشک مشکلی پیش نخواهد آمد.

افراد واجد شرایط برای روش اولتراسونیک کویتیشن معمولا در رده شاخص BMI 18.5 تا 24.9 و چاقی شکمی قرار دارند، اما شرایط ایده‌آل کویتیشن اولتراسونیک برای کسانی است که: سلامت کلی خوبی دارند سیگار نمی‌کشند انتظارات واقع‌بینانه دارند سعی در کاهش وزن زیاد ندارند.

این روش برای افراد زیر 18 سال، زنان باردار و شیرده، افراد مبتلا به صرع و مبتلا به بیماری‌هایی مانند فشارخون، دیابت و سرطان توصیه نمی‌شود. همچنین، افراد زیر نباید کویتیشن را انجام دهند:

 • افراد با چین پوستی کمتر از 2 سانتی‌متر
 • عفونت یا التهاب در ناحیه مورد عمل
 • افرادی که سابقه بیماری بدخیم دارند
 • افرادی که دارای ضربان‌ساز قلب یا سایر ایمپلنت‌های فلزی هستند
 • افراد مبتلا به اختلالات انعقادی یا در حال مصرف داروهایی که بر لخته‌شدن خون تأثیر می‌گذارد
 • افراد مبتلابه بیماری‌های جدی، مانند دیابت و پوکی استخوان

اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را قبل از کویتیشن به پزشک اعلام کرده‌اید:

 • هر شرایط پزشکی که دارید
 • هر مکمل گیاهی که مصرف می‌کنید
 • هر دارویی که برای شما تجویز شده است

همچنین:

 • حداقل 48 ساعت قبل از پروسه درمان از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • ممکن است به شما توصیه شود از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن، در 2 هفته قبل از انجام این کار خودداری کنید.
 • قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید.

مزایای خرید دستگاه لاغری کرایولیپولیز

پس از کویتیشن اولتراسونیک، باید بتوانید بایستید و خودتان را به خانه برسانید. درد و کبودی معمولاً کم است. پس از انجام این عمل تا حد ممکن بدن خود را آبرسانی کنید تا سلول‌های چربی را از طریق سیستم لنفاوی خود شستشو دهید. انتظار نداشته باشید فوراً نتایجی ببینید. بلافاصله پس از عمل، ممکن است بدن شما پف کرده یا متورم شود. برای تجزیه سلول‌های چربی زمان لازم است. اگر سبک زندگی کم‌تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است بازگردند. نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید، دائمی است.

به‌ طور معمول می‌توان انتظار کاهش 3 تا 5 سانتی‌متر چربی را پس از اولین درمان و تا 5 سانتی‌متر کاهش چربی پس از درمان‌های بعدی داشت.

نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید، دائمی است. اما بهترین روش برای ماندگاری لاغری با کویتیشن چیست؟

با پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و کم‌کالری و درعین‌حال هیدراته‌ماندن و ورزش مکرر، به بهترین وجه می‌توان از کویتیشن پشتیبانی نمود. باید توجه داشت کویتیشن نباید جایگزینی برای ورزش یا تغذیه سالم باشد. از آن‌جایی که این روش غیرتهاجمی است، نیازی به استراحت ندارد و سلول‌های چربی تخریب شده دوباره رشد نمی‌کنند. نتایج کویتیشن اولتراسونیک می‌توانند با ورزش و رژیم منظم ادامه یابند. انجام ورزش‌های منظم در کاهش‌ وزن بدن و خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر نیز موثر است.

قیمت دستگاه لاغری و خرید دستگاه لاغری و همچنین دستگاه آر اف لاغری در نویان طب مانلی

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی@noyanteb_manely

با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید…

شماره تماس کارشناس : 09129096358

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.