جستجو
Close this search box.
تجهیزات پزشکی نویان طب مانلی

تفاوت دستگاه لیزر خانگی و دستگاه لیزر کلینیکی چیست

مقایسه دستگاه خانگی با دستگاه لیزر کلینیکی

معمولا خانم ها وقت و هزینه زیادی را برای لیزر موهای زائد صرف می کنند. به همین دلیل شرکت های آرایشی و بهداشتی هر روز محصولات جدیدی را برای لیزر موهای زائد معرفی می نمایند. امروزه لیزر با دستگاه لیزر خانگی نیز بسیار مرسوم شده است.

عموما نواحی از بدن مانند زیر بغل، بیکینی و پاها محل رشد موهای زائد هستند. لیزر این موها باعث می شود که در وقت شما صرفه جویی شود و کمتر نیاز به کارهای بهداشتی در این نواحی وجود داشته باشد. اما لیزر موهای زائد بدن با دستگاه لیزر خانگی بهتر است یا دستگاه لیزر کلینیکی؟ برای پاسخ دادن به این سوال با تفاوت دستگاه لیزر خانگی و دستگاه لیزر کلینیکی را باهم بررسی نماییم، با ما همراه باشید.

دستگاه لیزر خانگی بهتر است؟ یا دستگاه لیزر کلینیکی؟

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

لیزر موهای زائد معمولا پس از دو بار انجام نتیجه می دهد اما باید حدود 6 تا 8 بار تکرار شود تا نتیجه نهایی آن مشخص باشد. اگر این لیزر با دستگاه های معتبر و دارای پالس نوری مناسب انجام شود می تواند تا حد زیادی ماندگاری داشته باشد. پس از انجام جلسات روتین لیزر معمولا هر 6 ماه نیاز به شارژ لیزر وجود دارد. شرکت هایی که دستگاه های لیزر خانگی را تولید و عرضه می کنند تلاش می نمایند تا قیمت این دستگاه ها مناسب باشد. با کمک دستگاه لیزر خانگی، افراد می توانند خودشان در خانه لیزر موهای زائد را انجام دهند.

بهترین دستگاه لیزر 2024 کدام دستگاه لیزر است؟

چگونگی انجام لیزرموهای زائد با دستگاه لیزر خانگی

به طور کلی لیزر موهای زائد بر فولیکول های مو تاثیر می گذارد. زمانی که موها در چرخه ی رشد قرار داشته باشند گرما را به خود جذب می کنند و این موضوع می تواند بر رشد آنها تاثیر داشته باشد. به دلیل مراحل مختلف از چرخه رشد، درمان باید در چند مرحله تکرار شود تا نتیجه بخشی مناسبی داشته باشد. وضعیت هایی مانند دوران بارداری به دلیل تغییر هورمون ها، بر رشد موها تاثیر زیادی دارد. بعد از آن رشد موها به شدت افزایش می یابد و حتی در مناطقی که رشد آن ها متوقف شده بود ممکن است رویش مجدد موها اتفاق بیفتد.

تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر خانگی و کلینیکی

محدودیت های لیزر با دستگاه خانگی

لیزر با دستگاه لیزر خانگی دارای محدودیت هایی است. برای مثال از بین بردن موهای زائد با کمک این دستگاه ها برای همه ی تایپ های پوستی جوابگو نیست. معمولا پوست های روشن که موهای تیره دارند بهترین کاندید برای درمان لیزر هستند. البته پیشرفت تکنولوژی باعث شده است دستگاه های لیزر پیشرفته ای مانند ان دی یاگ تولید شوند که برای هر نوع پوست می توان از آنها استفاده کرد. با این دستگاه ها حتی می توان پوست های برنزه را لیزر نمود. دستگاه های خانگی برای پوست های تیره اجازه استفاده نمی دهند و با قرار گرفتن بر روی پوست قفل می شوند.

خرید دستگاه لیزر موهای زائد، ویژه کلینیک های زیبایی و پزشکان پوست و مو

مزایای خرید دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر خانگی دارای مزایای زیادی به شرح زیر است:

  • راحتی و سهولت استفاده: دستگاه‌های لیزر خانگی به گونه ای طراحی شده‌اند تا به طور آسان و ساده توسط افراد در خانه قابل استفاده باشند.
  • اقتصادی بودن: بهره بردن از این دستگاه ها بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.
  • حریم خصوصی: با داشتن یک دستگاه لیزر خانگی، شما می‌توانید درمان‌های پوستی خود را در خانه و در حریم خصوصی خود انجام دهید.
  • استفاده منظم: شما می توانید از دستگاه‌های لیزر خانگی به صورت مکرر استفاده نمایید.
  • مراقبت خانگی: با داشتن یک دستگاه لیزر خانگی، شما می‌توانید به طور منظم از پوست خود مراقبت کنید. این مورد به شما امکان می‌دهد تا در خانه و به صورت مستقل درمان‌های خاصی را انجام دهید و پوست خود را در طول زمان بهبود دهید.
مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر خانگی

کدام نواحی بدن نباید با دستگاه لیزر خانگی لیزر شود!

لیزر با دستگاه خانگی نباید در نواحی از بدن مانند ابروها، گوش، صورت و محل تاتو مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این دستگاه ها همچنین برای کودکان مناسب نیست. نوع خانگی این دستگاه ها اگر به طور مناسب مورد استفاده قرار نگیرد میتواند خطرناک باشد. دستگاه های خانگی معمولا قدرت کمتری در مقایسه با دستگاه های کلینیکی دارند و لازم است استفاده از آن ها به طور مداوم انجام شود.

دستورالعمل این دستگاه ها بدین صورت است که هر دو هفته یک بار باید از دستگاه استفاده شود. درمان های دوره ای برای این دستگاه لازم است. همچنین باید به توصیه هایی که در رابطه با دستگاه لیزر خانگی وجود دارد توجه نمایید تا نتیجه ی مطلوبی به دست آید.

بیشتر بدانید : چرا دستگاه لیزر خانگی شات نمی زند؟

مزایای لیزر در کلینیک زیبایی چیست؟

از مزایای لیزر در کلینیک زیبایی می توان به از بین بردن دائمی موها اشاره نمود. در این روش از لیزر و الکترولیز برای حذف موهای زائد استفاده می گردد. رفع موهای زائد در این روش به سرعت انجام می شود. تغییر رنگدانه ها کمتر اتفاق می افتد و زخمی ایجاد نمی گردد.

از جمله مزایای دستگاه لیزر کلینیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قدرت و شدت بالا
  • دقت بالا
  • گستردگی کاربرد
  • نتایج قابل مشاهده
  • نظارت پزشکی

لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی آسیبی به پوست نمی رساند و بدون خطر است. پس از انجام لیزر با دستگاه های لیزر در کلینیک نتیجه کاملا مشهود است. این دستگاه ها را می توان برای نقاط مختلف بدن که دارای پوست حساس می باشد نیز تنظیم نمود.

تفاوت دستگاه لیزر خانگی و لیزر کلینیکی

شرایط خرید دستگاه لیزر برای مطب های زیبایی

خرید دستگاه لیزر برای کلینیک های زیبایی امری ضروری محسوب می شود. برای راه اندازی کلینیک بسیاری از دستگاه های زیبایی مورد نیاز است که یکی از آنها دستگاه لیزر موهای زائد است. به طور کلی افراد زیادی برای رفع موهای زائد خود به کلینیک های زیبایی مراجعه می نمایند. یک دستگاه خوب و با کیفیت و یک اپراتور با تجربه که مهارت کافی داشته باشد می تواند باعث مراجعه تعداد بیشتری از افراد به کلینیک شود.

بررسی تفاوت دستگاه لیزر خانگی و دستگاه لیزر کلینیکی

تفاوت لیزر خانگی با دستگاه‌های لیزر کلینیک زیاد است اما در زیر به برخی از مهمترین موارد اشاره شده است:

1) توان و شدت لیزر

دستگاه‌های لیزر کلینیک دارای توان و شدت بالاتری نسبت به دستگاه‌های لیزر خانگی هستند. این بدان معنا است که پرتو های لیزر استفاده شده در دستگاه‌های کلینیکی، توانایی نفوذ بیشتری به عمق پوست و اثربخشی بیشتری در درمان مشکلات پوستی دارند.

قیمت دستگاه هایفو 7 بعدی در نویان طب مانلی با شرایط اقساطی

2) کنترل و نظارت پزشک

دستگاه ‌های لیزر کلینیکی توسط پزشکان و متخصصان لیزر کنترل و استفاده می‌ شوند. به همین خاطر فرآیندهای لیزر در کلینیک تحت نظر و رهبری یک پزشک حرفه ‌ای انجام می ‌شود که دارای دانش و تجربه لازم برای تشخیص و درمان صحیح است. در مقابل، دستگاه‌های لیزر خانگی به صورت خودنگهدار و بدون نظارت مستقیم پزشک در خانه توسط افراد عمومی استفاده می ‌شوند.

3) گستردگی وسعت کاربرد

دستگاه‌ های لیزر کلینیکی معمولاً قابلیت انجام مجموعه ‌ای از فرآیند های پوستی و درمانی را دارا هستند. این مورد شامل حذف موهای زائد، لیفتینگ پوست، کاهش چین و چروک‌های پوستی، درمان لکه ‌های پوستی، حذف خالکوبی و تاتو، و غیره می‌شود. در حالی که دستگاه‌ های لیزر خانگی معمولاً برای کاربرد های محدود تری مانند کاهش موهای زائد در برخی مناطق بدن یا درمان لکه ‌های سطحی پوست استفاده می ‌شوند.

4) تفاوت هزینه

دستگاه‌های لیزر کلینیکی عموماً گرانتر از دستگاه‌های لیزر خانگی هستند. این مورد به دلیل توان بیشتر، کیفیت ساخت بالاتر، نیاز به تجهیزات اضافی و همچنین نیاز به نیروی متخصص است. در مقابل، دستگاه‌های لیزر خانگی قیمتی مقرون به صرفه‌تری دارند و در بلندمدت می‌توانند هزینه کمتری را برای شما به همراه داشته باشند.

در نهایت، هر دستگاه لیزری که برای استفاده در خانه یا در کلینیک استفاده می‌شود، ویژگی‌ها و مزایا و معایب خاص خود را دارد. قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از هر دستگاه، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید.

دستگاه لیزر خانگی بهتر است یا دستگاه لیزر کلینیکی؟

هزینه لیزر در کلینیک زیبایی به چه عواملی وابسته است؟

لیزر موهای زائد یکی از راه هایی است که می توان برای همیشه موها را از بین برد. در گذشته هزینه های لیزر در کلینیک زیبایی با توجه به شات محاسبه میشد اما اکنون این هزینه در سراسر دنیا بر اساس نواحی مورد نظر برای لیزر محاسبه می گردد. اگر لیزر موهای زائد در یک کلینیک معتبر و دارای پرسنل با تجربه انجام شود می تواند نتیجه خوبی در بر داشته باشد.

قیمت دستگاه لیزر کیوسوئیچ، مناسب برای رفع تتو بدن، کک و مک های صورت و لکه های قهوه ای

معایب لیزر موهای زائد با دستگاه خانگی

به طور کلی لیزر موهای زائد با دستگاه خانگی تاثیر زیادی ندارد. این دستگاه های لیزر یک نوع پرتو تقویت شده هستند که تا حدودی می توانند بر روی موهای زائد تاثیر گذار باشند اما باید تعداد دفعات زیادی از آن استفاده نمود. اگر از این دستگاه ها به دفعات زیاد بر روی پوست استفاده شود می تواند عوارضی ایجاد کند. استفاده از دستگاه های خانگی مدت هاست که در تمام دنیا منسوخ شده است.

دستگاه های لیزر خانگی درد زیادی دارند و دارای تاثیر کمی هستند. باید بدانید که در لیزر با دستگاه خانگی امکان نظارت نمودن پزشک بر روی مراحل درمان وجود ندارد. پس از اتمام دوره و رفع موهای زائد معمولا دستگاه های خانگی بدون استفاده باقی می مانند. به طور کلی میزان موفقیت دستگاه های لیزر خانگی نسبت به دستگاه های کلینیکی بسیار کمتر است.

دستگاه لیزر خانگی

در کلینیک های زیبایی ابتدا پوست زیر نظر افراد متخصص آنالیز می شود و میزان اشعه لازم بر روی پوست اعمال می گردد. فرد آموزش دیده لیزر موها را به گونه ای انجام می دهد که هیچ نقطه ای از پوست بدون لیزر باقی نماند.

جهت خرید دستگاه لیزر موهای زائد کلینیکی و قیمت دستگاه لیزر آر اف فرکشنال شرایطی با کارشناسان فروش نویان طب مانلی در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس : 09129096358

آدرس اینستاگرام نویان طب مانلی @noyanteb_manely

کپی شد

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.